Często zadawane pytania

 

 

Po co nam Home Staging?

Właściciel nieruchomości zwykle jest z nią związany emocjonalnie. Bardzo często nie dostrzega wad, do których przez lata zdążył przywyknąć. Dostrzeże je Home Stager, który wie, jak powinno prezentować się mieszkanie, które ma znaleźć nowego nabywcę. Działania związane ze sprzedażą nieruchomości porównać możemy do sprzedaży samochodu, który przed pokazaniem potencjalnemu nabywcy również odpowiednio przygotowujemy, nie tylko opróżniając ze zbędnych szpargałów, jak kwity za parkowanie, kubki po kawie, porozgniatane przez dzieci chipsy, ale także myjąc, czyszcząc tapicerkę i polerując lakier i robiąc dobrej jakości zdjęcia. Dokładnie tak samo jest z naszymi mieszkaniami czy domami. Dzięki odpowiednim pracom i zabiegom - od uporządkowania przestrzeni, odpersonalizowania wnętrza i nadania funkcji pomieszczeniom, poprzez niezbędne prace remontowe lub naprawcze, aż po kolorystyczny dobór dodatków, kończąc na profesjonalnej sesji zdjęciowej - zwiększamy atrakcyjność danej nieruchomości, a zarazem szansę na jej szybszą sprzedaż lub wynajem.

 

Dlaczego warto zainwestować w Home Staging?

Cena znacznej metamorfozy może wynieść jedynie 1000 złotych, czyli mniej niż tylko miesięczny czynsz, który tracimy, czekając na chętnych najemców. Również warto rozważyć Home Staging, gdy od dłuższego czasu próbujemy sprzedać mieszkanie, ale zainteresowanie nim jest niewielkie. Być może nie czujesz, że Twoje ogłoszenie wygląda mało ciekawe i ginie w gąszczu innych? My potrafimy temu zaradzić.

 

Czy mnie na to stać?

Oczywiście! Pierwszym etapem usługi profesjonalnego Home Stagera jest dyskusja o nieruchomości mającej być przedmiotem transakcji. Taka konsultacja polega na dokładnej analizie każdego pomieszczenia, dokonaniu pomiarów, zdjęć roboczych, na podstawie której sporządzany jest dla klienta projekt zmian. W projekcie zawarte są wszelkie sugestie, dotyczące przygotowania nieruchomości, wraz z wyceną poszczególnych prac. Koszt takiej konsultacji to ok. 300 zł. W przypadku powierzenia Home Stagerowi realizacji projektu dalsze opłaty są ściśle uzależnione od wielkości lokalu, jego stanu, zakresu przewidzianych do wykonania prac oraz materiałów i dodatków, które trzeba kupić. Niewielkie, standardowe mieszkanie może przejść widoczną gołym okiem metamorfozę już po liftingu za 1000 złotych. A to kwota, która zwróci się podczas sprzedaży lub wynajmu.

 

Czym się różni Home Staging od remontu?

Podstawowa różnica pomiędzy Home Stagingiem a remontem jest taka, że remont zazwyczaj robimy zgodnie ze swoim gustem, to projekt indywidualny i mamy na niego dużo więcej czasu i pieniędzy. Podczas remontu często zmieniamy strukturę nieruchomości, ściany, oświetlenie, wyposażenie, itd. Home Staging ma większą liczbę odbiorców i trafia w ogólne gusta, ma tworzyć domową, przytulną atmosferę, która spowoduje, że nasz klient zakocha się w nieruchomości od pierwszego wrażenia. Najlepiej zaprosić profesjonalnego Stagera, aby ocenił czy nasza nieruchomość wymaga gruntownych zmian czy tylko, mówiąc kolokwialnie, liftingu. Zdecydowanie zakres prac wyznacza nam stan nieruchomości. Czasem wystarczą drobne zmiany jak nowy kolor ścian czy odmalowanie mebli, żeby osiągnąć efekt zgodny z trendami i oczekiwaniami klientów.

Czym się różni Home Stager od Projektanta Wnętrz?

W Polsce rynek usług dopiero zaczyna się rozwijać i uczymy się korzystać z kompetencji różnych profesjonalistów. Klienci kupują mieszkanie emocjami, nie kupują konkretnej kanapy, poduszki czy dywanu. Klienci kupują atmosferę wnętrza i albo na wejściu ją poczują i dalej tylko się w niej upewnią albo nie. W Home Stagingu chodzi o utworzenie harmonijnego otoczenia, które umożliwi klientowi wyobrażenie siebie i rodziny w tej przestrzeni.

 

Kto korzysta z usług Home Stagingu?

Obecnie do Home Stagerów najczęściej zgłaszają się osoby, których oferta sprzedaży lub wynajmu nieruchomości od dłuższego czasu nie znajduje nabywcy. Takie osoby zdążyły już się przekonać, że nieodpowiednie przygotowanie i zaprezentowanie oferowanej nieruchomości przynosi odwrotny efekt od oczekiwanego – stratę czasu, wydanie środków na nieskuteczne ogłoszenie, pośredników, a w przypadku ofert najmu - utracone dochody. Jednak stale rośnie zainteresowanie Home Stagingiem u osób, które są na samym początku drogi, tj. dopiero zaczynają myśleć o poszukiwaniu nabywcy czy najemcy swojej nieruchomości i wiedzą, że aby pokazać jej walory niezbędne jest odpowiednie przygotowanie.

Jaka jest skuteczność Home Stagingu?

Nieruchomości, w których zastosowano strategię Home Stagingu wyróżniają się wśród ofert na rynku. Home Staging skraca czas sprzedaży/wynajmu nieruchomości przy jednoczesnym wzroście ich wartości. Badania National Associaton of Realtors w USA pokazują, że cena sprzedaży nieruchomości po Home Stagingu wzrasta średnio o 10%, a według analiz porównawczych, takie nieruchomości sprzedają się nawet dwa razy szybciej.

 

 

Sprawdź jak Home Staging wpływa na pomyślną sprzedaż/wynajem 


                                                                         Portfolio

 

 

 

 

Napisz do nas!

(+48) 511 340 199

biuro@detailed.pl

Źródlana 4, Konin

www.detailed.pl