home stagin

 

Analizując rynek nieruchomości często zastanawiam się, dlaczego jest taki zaśmiecony? Dlaczego oferty nieruchomości są niechlujne, zdjęcia słabej jakości, a opis pozostawia wiele do życzenia? Przecież celem jest transakcja, a na rynku panuje ogromna konurencja i przesyt ofert. Każdemu sprzedającemu powinno zależeć więc, żeby znaleźć sposób na zwiększenie atrakcyjności swojej oferty i jak najwięcej zarobić za oferowany towar. Czemu zatem sprzedający nie wykorzystują walorów estetycznych swoich nieruchomości, aby zwabić jak największą ilość kupujących? Być może odpowiedzią jest brak świadomości wśród oferujących.

Polski rynek nieruchomości kształtuje cena za metraż. Na naszym rynku głównie płacimy za metr kwadratowy. Z czego w takim razie wynika różnica w cenie? Lokalizacja, stan nieruchomości, metraż - te aspekty determinują cenę, ale czy tylko? Co można zrobić, żeby po prostu jak najwięcej zarobić? Odpowiedzią jest Home Staging. Chcę Wam zaprezentować dlaczego warto i jaki jest aspekt ekonomiczny Home Stagingu.

Na rynku nieruchomości tak jak na każdym rynku obowiązuje złota zasada ekonomiczna "żeby wyjąć, trzeba włożyć". Różnica polega na tym, że to inwestycja, na której nie stracisz. Dlaczego? Ponieważ ceny od lat rosną, a popyt przewyższa podaż. Dlatego na rynku pierwotnym miesiącami czekasz, aż deweloper wybuduje twoje wymarzone mieszkanie i kupujesz tak zwaną dziurę w ziemi. Co w takim razie z rynkiem wtórnym, czy przeszedł już do lamusa? Otóż nie - kupowanie nieruchomości z rynku wtórnego staje się znowu modne, tańsze i szybsze. Co zatem zrobić aby nie zginąć w gąszczu ofert i sprzedać nieruchomość za najwyższą cenę?

Żyjemy w czasach kiedy o sprzedaży jakiegokolwiek produktu decyduje forma jego prezentacji. To samo dotyczy nieruchomości. Istotne jest odpowiednie przygotowanie mieszkania do sprzedaży. Zainwestowanie w naprawę drobnych usterek, odświeżenie ścian, wymiana zniszczonych elementów wyposażenia. Poza tym ważne jest uporządkowanie mieszkania, pozbycie się nadmiaru rzeczy i mebli, zastosowanie odpowiedniej aranżacji, dopasowanie kolorystyki wnętrza, dopracowanie drobnych detali. To niewielki koszt, a sprawi, że tak przygotowana nieruchomość wygląda jak z okładki magazynu. Dzięki dobrej jakości zdjęciom i odpowiedniemu opisowi, oferta przyciąga szerokie grono potencjalnych kupujących. Co przyspiesza czas sprzedaży, ogranicza koszt utrzymania nieruchomości i pozwala zwrócić zainwestowane pieniądze.

Dlaczego Home Staging to inwestycja, która się zwraca? Ponieważ podnosi wartość nieruchomości, a zainwestowane wcześniej fundusze procentują z nawiązką. Nieruchomości mieszczące się w tej samej lokalizacji, posiadające ten sam metraż i rozkład pomieszczeń mogą różnić się od siebie wartością nawet o 50 tys zł. Na tak dużą różnicę wpływa wyposażenie i odpowiednie wnętrze. Oznacza to, że zainwestowanie nawet niewielkiej sumy w Home Staging może podnieść wartość nieruchomości do 10%. Dodatkowo mieszkanie dobrze przygotowane i profesjonalnie sfotografowane będzie wyróżniać się na rynku. Większość takich nieruchomości zostaje sprzedana w ciągu miesiąca, w kwocie wyższej niż średnia cena w tej lokalizacji. Z punktu widzenia ekonomicznego to złoty środek na szybki i pewny zysk.

W przypadku mieszkań na wynajem, właściwe przygotowanie mieszkania jest niezbędne. Dzięki Home Stagingowi możliwe staje się podniesienie kwoty wynajmu, a inwestycja zwraca się w kilka lub kilkanaście miesięcy. Oferta mieszkania będzie wyróżniać się na tle pozostałych, co ograniczy nam czas na poszukiwania najemcy i sprawi, że będziemy mieć szeroki wybór chętnych. Poza tym odpowiednio wykonana aranżacja i sesja zdjęciowa mieszkania na wynajem może zostać wykorzystana, gdy będziemy szukać nowych najemców. Z punktu widzenia ekonomicznego oszczędzamy czas i pieniądze.

Pamiętaj, że ostatecznie to do Ciebie należy decyzja, czy chcesz generować koszty w związku z przedłużającym się czasem sprzedaży mieszkania, dokonywać wielu obniżek ceny ze względu na brak zainteresowania i stracić pieniądze poprzez sprzedaż po niższej cenie. Czy zainwestować niewielką sumę, podnieść wartość nieruchomości, zwiększyć grono potencjalnych odbiorców, szybko sprzedać i zarobić? Dla mnie odpowiedź jest jasna. Nie ma na rynku lepszej i pewniejszej inwestycji niż odpowiednia sprzedaż nieruchomości.

 

 

 

 

 

Sprawdź jak Home Staging wpływa na pomyślną sprzedaż/wynajem 


                                                                         Portfolio

 

 

 

 

Napisz do nas!

(+48) 511 340 199

biuro@detailed.pl

Źródlana 4, Konin

www.detailed.pl