Home Stagin. 1

Home Staging to poniekąd sztuka iluzji. Gdyby to była magia, to dzięki niej David Copperfield sprzedawałby domy. Oprócz  posprzątania, usunięcia zbędnych rzeczy, naprawienia drobnych usterek i dekorowania chodzi o doskonalenie sztuki tworzenia atmosfery. Home Staging sprawia, że ​​dom wygląda na większy, jaśniejszy, czystszy, przytulniejszy i bardziej zadbany. Prosto jak z magazynu.  Co najważniejsze sprawia, że ​​kupujący chcą go kupić.

Jakie są zalety Home Stagingu?

Profesjonalne przygotowanie domu do sprzedaży pomoże wyróżnić zdjęcia nieruchomości w Internecie. W dzisiejszych czasach ludzie uwielbiają przeglądać magazyny i blogi z wystrojem wnętrz. Większość nie mieszka w fachowo urządzonych przestrzeniach, które widzimy na błyszczących stronach czasopism, w wyniku czego te modelowe domy są zazwyczaj bardziej pożądane - ludzie chcieliby mieszkać w tak pięknej przestrzeni. Ponieważ współcześnie wiele osób rozpoczyna wyszukiwanie ofert w Internecie, najważniejsze jest wyróżnienie się z tłumu. Uchwycenie czyjejś uwagi na tyle, by sprawić, że jak najszybciej zechce umówić się na spotkanie, jest celem twojej oferty. 

Home Staging może pomóc potencjalnym nabywcom lepiej wyobrazić sobie życie w danej przestrzeni. Kiedy dom jest pusty, komuś może być trudniej zobaczyć potencjał nieruchomości. Wnętrze może nawet wydawać się zimne, niezachęcające i staromodne a Ty na pewno nie chcesz, aby kupujący się tak czuli. Wręcz przeciwnie, mają poczuć się jak w domu. Ważne jest, aby oglądający postrzegali dom jako miejsce, do którego mogliby natychmiast się wprowadzić i być szczęśliwi. Chodzi o stworzenie emocjonalnego związku: gdy ktoś zakocha się w przestrzeni, łatwiej jest mu zaangażować się w zakup.

Home Staging pokazuje potencjał domu. Jeśli ktoś zamierza dokonać największej inwestycji w swoim życiu, będzie chciał się upewnić, że jest to coś, w czym się dobrze czuje. Zaprezentowanie w jaki sposób można mieszkać, może pokazać komuś prawdziwe możliwości przestrzeni. Być może zawsze korzystałeś z tej dodatkowej sypialni do przechowywania niepotrzebnych rzeczy, ale jeśli potencjalny nabywca zauważy, że przekształca się ona w piękną sypialnię gościnną, w której może przebywać ich najlepszy przyjaciel spoza miasta, lub wesoły pokój zabaw dla dzieci, nagle ta dodatkowa sypialnia nabiera zupełnie nowego życia.

Home Staging może sprawić, że przestrzeń wyda się większa. Może się wydawać, że całkowite opróżnienie miejsca sprawi, że będzie ono większe, albo wręcz przeciwnie, pokoje mogą wyglądać na małe, gdy są całkowicie puste. Czasami ludzie mają trudności ze zobrazowaniem, ile miejsca zajmie ich łóżko typu queen-size, mogą pomyśleć, że potrzebują więcej miejsca. Pokazanie, w jaki sposób można wykorzystać przestrzeń w pokoju, zbliża kupujących do wyobrażenia sobie swojego życia w danej nieruchomości.

Jaki będzie zysk po sprzedaży mojego domu gdy skorzystam z Home Stagingu?

Będzie to zależało od lokalnego rynku i kształtowania się cen. Nieruchomości w których zastosowano Home Staging stają się widoczne dla kupujących a oferta wyróżnia się w gąszczu innych, które miesiącami zalegają i nikogo nie zachęcają. Na rynku sprzedaży nieruchomości udowodniono, że pięknie urządzony dom stanowi różnicę przy sprzedaży w tysiącach (a czasem nawet dziesiątkach tysięcy) złotych. Ostatecznie to Ty będziesz musiał podjąć decyzję, czy chcesz, aby twój dom został wystawiony za jak najlepszą cenę. Pamiętaj jednak, że rezygnacja z Home Stagingu może oznaczać stracenie tysięcy złotych potencjalnego zysku.

Czy Home Staging się opłaca?

Udowodniono, że Home Staging się opłaca, ponieważ nieruchomość sprzedaje się szybciej i za lepszą cenę. Badania pokazują co najmniej 10% wzrost wartości nieruchomości po zastosowaniu Home Stagingu. Jednak nie wszyscy sprzedawcy są na początku otwarci na ten pomysł. Próbują sprzedać na własną rękę, lecz ich dom nie sprzedaje się, ponieważ brakuje mu ‚efektu wow’. To samo dotyczy biur nieruchomości, które pośredniczą w sprzedaży. Wtedy ratunkiem jest Home Staging. To dzięki niemu wnętrze nabierze świeżości, a oferta staje się atrakcyjna na tle innych.

Kim jest profesjonalny Home Stager?

Profesjonalni Stagerzy to wysoko wykwalifikowani artyści. Mogą wziąć puste płótno i malować zmysłowy portret bez podnoszenia pędzla. Stagerzy posiadają umiejętności projektanta na najwyższym poziomie i tworzą spektakularne dekoracje, które przemawiają do wszystkich pięciu zmysłów. Oto niektóre z naszych sekretów:

 • Odpowiednie ustawienie mebli
 • Użycie miękkich tkanin, takich jak jedwab, aksamit lub satyna
 • Dodanie unikalnych dekoracji
 • Zastosowanie nastrojowego oświetlenia

Jakich akcesoriów używa Home Stager?

Stagerzy wprowadzają szeroką gamę detali do urozmaicenia domu. Oto mała próbka przedmiotów, których profesjonalni Stagerzy często używają do kreowania atmosfery. Sposób ich wykorzystania ogranicza jedynie kreatywność i wizja Stagera. Są to:

 • Lustra
 • Rośliny
 • Lampy podłogowe i stołowe
 • Dywaniki
 • Pledy
 • Poduszki
 • Obrazy

Home Staging i nagle nieruchomość się sprzedaje.

Ideą Home Stagingu jest wydobycie potencjału każdego pomieszczenia. Jeśli twój dom jest pusty, jest bezduszny. Jeśli jest zagracony, nie przykuwa uwagi. Bez Home Stagingu prawdopodobnie pozostanie na rynku przez wiele miesięcy. 

Pamiętajmy, że kupowanie domu zawsze zaczyna się od logicznej decyzji, jednak ostatecznie jest ona podejmowana pod wpływem emocji. Dlatego Home Staging pomaga w oddziaływaniu na zmysły i buduje więź kupującego z nieruchomością.

 

 

 

 

Sprawdź jak Home Staging wpływa na pomyślną sprzedaż/wynajem 


                                                                         Portfolio

 

 

 

 

Napisz do nas!

(+48) 511 340 199

biuro@detailed.pl

Źródlana 4, Konin

www.detailed.pl